دانستنی ها

ساختار تکنولوژی در خودروها

ساختار تکنولوژی در خودروها را در این بخش توضیح خواهیم داد، ساختاری که باعث می شود نگاهمان به صنعت خودرو و تکنولوژی خودروها عوض شود.

تکنولوژی خودروها، عنوانی که اگر بخواهیم در مورد آن کامل توضیح بدهیم باید هزاران صفحه را به آن اختصاص دهیم چون هر شرکت و هر کمپانی بزرگ خودروسازی هر روزه که نه بلکه هر دقیقه به تکنولوژی خاصی برای اتومبیل های خود می رسد که این باعث می شود تکنولوژی خودروها هر روز چند قدم از روز قبل فاصله بگیردامروزه اکثر خودروها به نحوی ساخته شده اند که بیشتر نیازهای یک راننده را رفع می کند. تکنولوژی خودروها باعث می شود که راننده احساس راحتی بسیار زیاد داشته باشد.

خودرو های امروزی به شکل یک ساختار یکنواخت تشکیل شده اند. بدنه خودرو شامل قسمت های خارجی قابل مشاهده یا “پوست” خودرو است که شکل آن را بصورت های خیلی خاص و عالی  تعریف می کند و قطعات داخلی آن  بر اساس معیارهایی که در آزمون هایی که قبل از ساخت بر روی خودرو انجام شده با هماهنگی با دیگر قطعات خودرو ایجاد میشود.

در تعریف تکنولوژی خودروها امروزه بدنه خودروها برای مقاومت در برابر جذب انرژی و یا شوک های حاصل در اثر حرکت سریع بصورت های  استثنایی طراحی شده است و برای جذب انرژی بیشتر با تغییر شکل در شیوه ای سازمان یافته برای حفظ اتاق  طراحی شده است.

در تصویر نمونه ای از طراحی تکنولوژی خودرو در بدنه را شاهد هستیم.

تکنولوژی خودروهای دارای موتورهای هیبرید

در سال های اخیر، نوآوری های مهم در صنعت خودرو و بخصوص تکنولوژی خودروها و ساختار تکنولوژی خودرو را شاهد بوده ایم مهندسان و دیگر متخصصان این صنعت در هر سال برای پیدا کردن یک دستگاه ایمنی  جدید و سیستم های نرم افزاری و تکنولوژی های جدید در خودروها  سخت تلاش می کنند راه هوشمندانه برای ادغام یک موتور هیبریدی را آزمایش می کنند.

تکنولوژی خودروها در اتومبیل هایی که دارای موتورهای هیبرید هستند کاملا نشان داده شده .ابتدا باید بگوییم که چگونه تکنولوژی خودرو در جهان توانست به موتورهای هیبرید برسد..

دقت کنید که به زبان ساده خودروی هیبرید یک مدل از موتورهای جدید می باشند که از دو منبع انرژی مختلف برای به حداکثر رساندن کارایی استفاده می‌کند. این  به این معنا هست که در این نوع از تکنولوژی خودروها ، انرژی الکتریکی که در باطری ها ذخیره می شود را با انرژی احتراقی سوخت ، مثل بنزین یا گازوییل و یا گاز ترکیب می شود و تشکیل موتور هیبرید را می دهد که یکی از برترین و جدیدترین تکنولوژی جهانی خودروها در جهان می باشد.

نکته جالب اینجاست که در این نوع سیستم می توان انرژی الکتریکی را که برای شارژ این نوع خودروها هیبریدی استفاده می شود از خود خودرو، مثلا از ترمزها تولید شوند. در این بخش می توان برای شارژ باتری هم از برق و پریز برق مخصوص هم استفاده شود.

تکنولوژی خودروها و ارتباط بین آنها

تعدادی از تولید کنندگان خودرو، مانند فورد، یک سیستم را آزمایش می کنند که  به وسیله آن وسایل نقلیه برای برقراری ارتباط با یکدیگر به منظور کاهش حوادث در جاده ها مورد استفاده قرار گیرد.

در تکنولوژی جهانی خودروها این فناوری اجازه می دهد یک ماشین بتواند با خودروهای دیگر اشتراک اطلاعات مثل مسیر ، تصادفات، پلیس ها و … را به اشتراک بگذارد این فن آوری همچنین می تواند از برای ارتباط با چراغ های راهنمایی و دیگر زیرساخت های جاده استفاده کند. هدف این است که الگوریتم هایی را ایجاد کرد تا بتوان از تصادفات کاست.

تکنولوژی خودروها را می توان در شرکت های بزرگی مثل مرسدس بنزدید که در حال حاضر با یک سیستم کیسه هوا قادر به متوقف کردن ماشین، می باشد.

جالب است که در این سیستم اگر یک شوک خیلی کوچک هم به کیسه هوا برسد اتومبیل سریع توقف می کند و این بیشتر بخاطر عابرین در خیابان های شهری می باشد.

تکنولوژی خودروهادر صنعت خودرو

صنعت خودرو که سنگین ترین صنعت در اقتصاد جهانی است و محصول آن بیشتر به کیفیت زندگی مرتبط است. با توجه به موفقیت این جسم فنی و تمایل کشورهای در حال توسعه برای دسترسی به این محصول مصرفی، مشکلات ناشی از رشد پایدار با فناوری های فعلی غیرقابل تحمل خواهد بود.

امروزه با استفاده از کنترل از راه دور به راحتی می توان وسایل نقلیه را با کیفیت بهتری برنامه ریزی کرد، در تکنولوژی خودروها حتی می توان با استفاده از همین ریموت کنترل ها بخش های اصلی خودرو مثل حرکت را کنترل کرد البته حرکت در مسافت بسیار کم .

Smart Remote Programmer، ریموتی که خودرو را در برابر هر نوع تهاجمی هم حمایت می کند.

در تکنولوژی خودروها و ساختار تکنولوژی خودروها در اتومبیل این دستگاه به شخص اجازه می دهد که به عنوان یک کلید امنیتی هم استفاده کنید.این وسیله در ساختار کلی تکنولوژی خودروها این ریموت همراه با کامپیوتر و یا تلفن همراه وصل می شود و با کد گذاری خاصی که انجام می گیرد به گوگل وصل می شود و همه اطلاعات خودرو از جمله مسیر و حتی سیستم های مکانیکی و برقی خودر رو را در درایورهای مخصوص گوگل ذخیره کند تا هر زمانی که مایل بودی از این اطلاعات استفاده کنید.

تکنولوژی خودروهای بی سرنشین

خودروهای بی سرنشین در حال آزمایش هستند و این یکی از برترین تکنولوژی های خاص خودرو می باشد، به زودی شاهد حرکت این نوع خودروها در خیابان ها و جاده های اروپا و آمریکا خواهیم بود.

خودروی های  جدید شامل بهترین و خاص ترین موتورها مکانیکی هستند که از آلیاژهای بسیار سبک و محکم ساخته می شوند و این نوع آلیاژها خیلی هم قوی هستند . تکنولوژی خودروها می تواند سوخت کمتر و مسافت بیشتر و مقاومت بهتر را بهینه سازی کند و این هدف همه خودرو سازان می باشد .

در تکنولوژی خودروها نکته جالب اینجاست که تمام سیستم مکانیکی و برقی خودروهای جدید کاملا رایانه ای هست و این کامپیوتر اخبار لحظه ای خودرو را برای سازنده و طراحان خودرو ارسال می کنند و طراحان و مهندسین هستند که با آنالیز کردن این داده ها به پیشرفت های بسیار زیادی نائل می آیند و طراحی های بهتر و سیستم های قوی تر را روانه بازار می کنند.در این جهانی که هستیم صنعت خودرو سازی با تکامل خیلی زیاد نسبت به قبل در حال حرکت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا